09.09.2009

In spiritu humilitatis*

W ostatnich dniach z różnych źródeł można usłyszeć informację, że znacznemu pogorszeniu uległ stan zdrowia księdza Grzegorza Balcerka, biskupa pomocniczego Archidiecezji Poznańskiej. Wierni skupieni w Środowisku Tradycji Łacińskiej, którzy niedawno wraz z biskupem świętowali 15. rocznicę ustanowienia w Poznaniu regularnych celebracji w rycie klasycznym, proszą o otoczenie go modlitwą i ofiarowanie w jego intencji postu ścisłego związanego ze zbliżającymi się Suchymi Dniami Wrześniowymi (środa, piątek i sobota po trzeciej niedzieli września).

Już 3 września, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Grzegorza Wielkiego, biskup nie przyjmował życzeń imieninowych, a jego współpracownicy informowali, że przebywa w szpitalu. Nie jest tajemnicą, iż pięćdziesięciopięcioletni hierarcha zmaga się z poważnymi problemami kardiologicznymi, a przed kilku laty przeszedł operację serca w Instytucie w Aninie. W tej chwili lekarze mają rozważać jej ewentualne powtórzenie.

---*---

Omnipotens sempiterne Deus, salus aeterna credentium; exaudi nos pro famulis tuis infirmis, pro quibus misericordiae tuae imploramus auxilium; ut, reddita sibi sanitate, gratiarum tibi in Ecclesia tua referant actiones. Per Dominum.

Wszechmogący, wieczny Boże, wiekuisty lekarzu wierzących, wysłuchaj naszych próśb za Twe chore sługi, dla których wypraszamy Twoje zmiłowanie, aby odzyskawszy zdrowie złożyli Ci dziękczynienie w Twoim Kościele. Przez Pana.

(Kolekta ze Mszy za chorych - Mszał bł. Jana XXIII)


____________________________________
* w duchu pokory - herbowa dewiza bpa G. Balcerka.